Úvodní slovo

novinky


Aktuální přehled programu | PDF


Odborný program konference vč. posterové sekce | PDF


Více informací o cyklovýletu a možnosti paralelně organizovaného výletu na kolečkových bruslích naleznete ZDE.


Milé kolegyně, milí kolegové, cytometristé všech barev,

je mým velikým potěšením Vás pozvat na konferenci, kterou pod názvem „Analytická cytometrie IX“ pořádá Česká společnost pro analytickou cytometrii v Praze 14. – 17. října 2017. 
Na co se můžeme společně těšit: Mimo příjemného přátelského setkání se budeme věnovat novým a zajímavým přednáškám zvaných řečníků, které zveme z Evropy i Ameriky. Vzájemně se podělíme o své výzkumné i diagnostické výsledky.  Velkou pozornost věnujeme mladým a zvídavým kolegům, pro které připravujeme několik edukačních modulů tak, abychom zajistili kvalitní porozumění technickým, metodickým i interpretačním úskalím cytometrie i v dalších generacích. Zároveň pro ně nabízíme i finanční podporu účasti ve formě cestovních grantů: „Travel Grant“. Naše konference je tradičně propojená technologicky a nikoliv oborově: zasahuje od technologických inovací, základního výzkumu, přes translační po diagnostické procedury. Oborově propojujeme botaniky, buněčné biology, onkology, imunology i hematology. Věříme totiž, že tato mezioborovost je naší výhodou a zdrojem inspirace. Velký důraz klademe na zapojení naší cytometrické komunity do komunity mezinárodní, proto je jednacím jazykem angličtina tak, aby se i naši pozvaní hosté mohli zapojit do diskuzí. Výjimku děláme pro  klinické a základní (edukační i paralelní) sekce, které budou v češtině. 
Snažíme se prohlubovat spolupráci s cytometrickými firmami, poskytnout jim možnost představit svá řešení a cytometrické obci naopak dopřát kontakt s aplikačními specialisty a jejich znalostmi. Na předchozích dvou ročnících jsme proto zavedli formát firemních miniworkshopů, kde lze na instalovaných přístrojích předvést „naživo“ vybrané funkcionality cytometrů. 
Jsem skutečně potěšen, že Vás na naší konferenci mohu přivítat v Praze a doufám, že konference splní a překoná očekávání vzbuzená úspěchy minulých konferencí v Mikulově a Olomouci.

Tomáš Kalina, 
Předseda organizačního výboru konference